Elektryczny longboard | elektryczna deskorolka

Do widoku zwyczajnych deskorolek i longboardów większość osób już zdążyła się przyzwyczaić i nie przyciągają już tylu ciekawskich spojrzeń co na początku swojej kariery w Polsce. Co innego kiedy widzimy kogoś kto bez najmniejszego wysiłku wjeżdża sobie na desce pod górkę przy okazji wyprzedzając rowerzystę. Nie posiłkuje się przy tym nogami, a trzymanym w ręce pilotem.

Zelektryzowanie deski było do przewidzenia jako naturalna konsekwencja, kolejny krok naprzód dla uprzyjemnienia sobie podróży, nawet jeśli jest to tylko kilometr czy dwa do pracy, lub szkoły.

W elektrycznym longboardzie, oprócz części znajdujących się w klasycznych deskach, mamy dodatkowo silniczek, baterię oraz pilota sterującego. Deska w dalszym ciągu pozostaje lekka i poręczna (zapomnij o szukaniu miejsca parkingowego, czy zapięcia do roweru) a przy tym jazda na niej absolutnie nas nie męczy.

 

 

Jakie prędkości rozwija taka deska? Ile trzyma bateria? Czy elektryczne longboardy są wodoszczelne? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej:

 

Jak kontrolować elektrycznego longboarda?

Większość modeli elektrycznych desek wyposażonych jest w bezprzewodowy pilot, ale w niektórych starszych wersjach można się jeszcze spotkać z pilotem przewodowym.

Jak hamować?

Standardowo wystarczy hamowanie przy pomocy pilota, jednak każdy użytkownik powinien być zaznajomiony z technikami hamowania na standardowym longboardzie.

 

Jak długo należy ładować baterię, oraz jak daleko zajadę na jednym ładowaniu.

W zależności od producenta baterię ładuje się od 2 do 5 godzin a dystans jaki można na niej przejechać waha się od 15 do 30km. W niektórych przypadkach zajechać można nawet do 50km.

 

Jaką szybkość osiąga elektryczny longboard?

W zależności od producenta, osprzętu i wagi użytkownika elektryczna deska osiągnąć może od 15 do 40 km/h. Warto jednak mieć na względzie, że elektryczne longboardy nie są nastawione na duże prędkości, a przyjemne i lekkie przemieszczanie się po mieście.

Czy elektryczny longboard podjedzie pod górę?

Tak, większość desek podjedzie nawet pod górę o 25 stopniowym kącie nachylenia – czyli naprawdę strome! Jazda po górach może być bardzo niebezpieczna – co się wznosi musi upaść, także jeśli wjechałeś pod stromą górę i planujesz z niej zjechać to upewnij się, że potrafisz zatrzymać się bez pomocy elektronicznego sprzętu (na wypadek gdyby odmówił posłuszeństwa) i zawsze noś ubranie ochronne!

 

Czy mogę dostosowywać prędkość?

Tak, w większości desek można samemu dopasować prędkość przemieszczania się, oraz zużycie energii od oszczędnego do dającego największą prędkość.

 

Czy będę potrzebował ochraniaczy?

Tak, do jazdy zawsze zakładamy przynajmniej kask. Dla początkujących zaleca się również ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki.

 

Czy mogę dopasować skrętność deski?

Tak, w większości desek można wymieniać bushingi, tak jak w zwykłym longboardzie.

Czy elektryczna deska przejedzie przez wodę?

Elektryczny longboard poradzi sobie z niewielkimi ilościami wody, ale, tak jak w przypadku zwykłej deski odradza się umyślne wjeżdżanie w kałuże, lub jazdę podczas silnego deszczu.

Mokra nawierzchnia dodatkowo, może spowodować, że koła nie poradzą sobie z bardziej stromymi podjazdami i będą tracić przyczepność. Dodatkowo podczas carvingu na wilgotnej nawierzchni deska może wpaść w poślizg.

Czy deska nadaje się do jeżdżenia po piasku, lub wysokiej trawie?

O ile odrobina piasku na chodniku nie stanowi dla większości elektryków żadnego problemu, to należy pamiętać, że nie są to pojazdy przeznaczone do offroadu. 

W zależności od wielkości i miękkości zamontowanych kół, deska poradzi sobie z różnymi nierównościami i ubytkami w nawierzchni, natomiast z pewnością zakopie się na plaży.

 

Jak głośna będzie moja deska?

Tutaj największą rolę odgrywają zastosowane koła. Im większe i miększe koła tym lepiej będą „wygłuszać” nierówności powierzchni takie jak np. kostka brukowa dzięki czemu deska będzie po pierwsze jeździła ciszej, a po drugie wygodniej.. Większość miejskich kół longboardowych mieści się w przedziale rozmiarowym 65-75+mm oraz twardości 78-85a (im mniejsza cyfra tym miększe koła)

 

Czy po rozładowaniu baterii mogę odpychać się jak na zwykłym longboardzie?

Tak, opór i waga deski jest na tyle niewielka, że dalej można używać jej „manualnie”  po wyczerpaniu baterii.

 

Jaka jest maksymalna waga użytkownika deski?

Elektryczny longboard może bez problemu udźwignąć osobę ważącą 100kg. Powyżej tej wagi, deska może mieć problem z podjechaniem pod bardziej strome wzniesienia, jak również obciążać elektroniczne komponenty.

 

Czy na desce można robić triki?

Na deskach niektórych producentów można slidować, w zależności od sposobu zabezpieczenia elektronicznym komponentów.

 

Jak dbać o elektrycznego longboarda?

O deskę dbamy w ten sam sposób jak przy zwyczajnym longboardzie/skateboardzie. Należy dbać o czyste, sprawne łożyska, oraz sprawdzać czy żadna ze śrubek się nie poluzowała. Sama elektronika, nie wymaga naszej ingerencji.

 

Ile muszę mieć lat aby korzystać z elektrycznego longboarda?

Dzieci poniżej 14 roku życia powinny korzystać z deski jedynie pod nadzorem dorosłych.

 

Czy mogę poruszać się na desce po ścieżkach rowerowych?

Niestety nie, w Polsce po ścieżce rowerowej poruszać mogą się jedynie rowerzyści.

 

Czy deska objęta jest gwarancją?

Podobnie jak w przypadku standardowej deski, na longboard udzielane jest dwa lata gwarancji.

 

Ile razy można ładować baterię?

Większość baterii można ładować około 2000 razy.

 

Jeśli szukasz sklepu z elektrycznymi longboardami kliknij tu:www.elektrycznadeska.pl

lub tu https://www.longboardy.pl/elektryczny-longboard

pixel