Jak nakleić grip tape na longboarda?

Jest kilka niezbędnych rzeczy, których będziecie potrzebowali, aby samemu nakleić papier (grip tape) na Waszą deskę. Przygotujcie sobie grip tape, nożyk introligatorski (ewentualnie skalpel), coś obłego –najlepiej gruby śrubokręt oraz sam deck, na który zamierzacie nakleić papier.

Poniżej, w prosty sposób, opisany został proces naklejania nowego papieru na Waszą deskę.

Krok 1.
Upewnij się, że całkowicie usunąłeś stary papier ścierny oraz resztki kleju pozostałe na decku. W ten sposób zapewnisz sobie lepsze przyleganie nowego, co wiąże się z jego trwałością podczas codziennego użytkowania. Jeśli masz nową deskę, upewnij się, że powierzchnia, na którą będziesz nanosił taśmę, jest czysta.

Krok 2.
Zanim zabierzesz się za naklejanie taśmy, upewnij się ze ma ona odpowiednią wielkość i pokryje cały deck.

Krok 3.

 Jeśli jesteś juz pewien w jaki sposób zamierzasz nakleić grip tape na swoja deskę, połóż papier na deck (nie odklejaj jeszcze papieru od naklejki) i dobrze dopasuj. Najlepiej będzie jeśli brzegi papieru będą wystawały trochę za krawędź decku. Po przyklejeniu będziesz mógł odciąć nadmiar papieru, dzięki czemu będzie on idealnie dopasowany na całej długości krawędzi. Jak masz już dopasowany papier, przytrzymaj go w tej pozycji i odklej tylko końcówkę z jednej strony. Przyklej ją do decku i powoli odklejając papier od lepkiej części, dopasowuj do decku. Jeżeli wykonasz ten manewr poprawnie, taśma przyklei się dokładnie w taki sposób, w jaki wcześniej położyłeś ją na desce. Stosując taki sposób przyklejania unikniesz również krzywego naklejenia lub sklejenia się taśmy, które najczęściej występuje w przypadku całkowitego, jednorazowego odklejenia papieru od lepkiej naklejki.
 

Krok 4.
Jeżeli masz już naklejoną taśmę, weź jakieś obłe narzędzie (śrubokręt lub cos podobnego) i bokiem przejedź po całej długości taśmy, która wystaje poza deck. Tam gdzie przejedziesz taśma zmieni swój kolor (będzie to dokładnie na krawędzi twojego decku).

Krok 5.
Weź nożyk introligatorski i przebij nim papier ścierny od dolnej jego części oraz ustaw pod kątem mniej więcej 45 stopni. Jednym płynnym ruchem przejedź po całej krawędzi odcinając nadmiar papieru. W ten oto sposób uzyskasz idealnie dopasowany grip tape.

Krok 6.
Ciesz się swoją nową deską!

Zobaczcie to wszytsko na filmie:

pixel