Longboardowe miejscówki w Warszawie

2019-04-08
Longboardowe miejscówki w Warszawie
Stolica to wspaniałe miejsce do przemierzania betonowych szlaków na desce. Olbrzymi wybór szerokich i gładkich tras. Każdy entuzjasta jazdy na longu znajdzie miejsce, które spełni jego oczekiwania. Przedstawiamy Wam tu trasy zebrane przez sklep longboardowy z Gdańska. Poniższa lista, to zbiór tras podsyłanych nam przez warszawskich riderów. W tym wpisie przedstawimy kilka wybranych.

Więcej tras do jazdy na longboardzie znajdziesz TUTAJ.

Zapraszamy również do naszych sklepów w Warszawie – ich listę znajdziesz TUTAJ.  Park Szymańskiego


Ścieżka rowerowa + kilka ścieżek dla pieszych (czyli kostka + asfalt). Świetne miejsce dla początkujących lub zaawansowanych, którzy szukają miłego miejsca do dancingu, ćwiczenia nowych tricków albo po prostu chilloutu. Co do natężenia ruchu - w weekendy większe, ale zawsze znajdzie się miejsce, gdzie prawie nikogo nie ma. Spora część parku oświetlona. Jest tu malutki skatepark, fontanny, ławeczki, drzewa, a także jeziorko, przy którym można odpocząć. Dobry dojazd z bankowego i centrum (tramwaje 8, 10, 26, 27-> przystanek elekcyjna) a jak znudzą was równe i proste ścieżki macie blisko do Parku Moczydło!

Rodzaj jazdy:
Cruzing
Push
Carving  


Między Laskiem Bielańskim, a WisłąDobre miejsce dla początkujących, średnio zaawansowanych i ludzi, którzy lubią sobie poslajdować. Można ćwiczyć downhilla zjeżdzając z górki na Dewajtis (ok 300m) oraz bez żadnego problemu poslajdować pod mostem, świetna nawierzchnia: asfalt + trochę piasku (ułatwia slajdować początkującym, lecz nie ma go wszędzie wiec średnio zaawansowani też się pobawią :D). Ruchu mało, od czasu do czasu po ścieżce rowerowej przejdzie jakiś rowerzysta. Miejsce oświetlone. Plusy to między innymi źródełko, które jest tak gdzieś w połowie zjazdu, więc bez żadnego problemu możemy się napić w każdej chwili w miarę czystej wody, która nas ochłodzi tak jak cień pod mostem :)

Rodzaj jazdy:
Downhill
Freeride  


Cytadela


Wokół cytadeli można pojeździć sobie bardzo miłym asfaltowym chodnikiem. Droga jest oświetlona i troszkę ruchliwa, ale chodnik jest dość szeroki, żeby spokojnie wyprzedzać. Jest ona raczej do jazdy dla przyjemności. Ma ona około 800 metrów. Największą uwagę trzeba skupić na psach, które mogą się na ciebie rzucić. Jadąc możemy ciągle obserwować ciekawą budowlę cytadelę.

Rodzaj jazdy:
Cruzing
Push
Freeride
Carving  


Plac LelewelaJest to mały park, na którym znajdują się dwa place zabaw i asfaltowe boisko do kosza. Połowa chodników to kostka, ale reszta to piękny jasny, gładki asfalt, który tworzy małą pętlę z ostrymi zakrętami. Jest nawet lekki zjazd. Miejsce jest ładnie oświetlone i nie ma to prawie ruchu. To miejsce idealnie się nadaje na pierwsze jazdy longboardem. Można poćwiczyć carvingu, pumpingu, slalom i slidy. Warto rozłożyć sobie pachołki, żeby trasa była ciekawsza. Idealne miejsce dla początkujących.

Rodzaj jazdy:
Push
Freeride
Slalom
Carving  


Czarnieckiego i okolica


Ulica Czarnieckiego jest szeroka i idealna do jazdy. Tak samo jak i jej okolica, czyli małe i większe uliczki są asfaltowe i dobrze oświetlone. To miejsce jest przeznaczone raczej dla początkujących. Można tu robić wszystko dzięki temu, że ruchu prawie nie ma ruchu samochodowego. Nie wszędzie asfalt jest doskonały, ale na ulicy Śmiałej jest wyśmienity. Tu można robić wszelkie tricki, slidy, slalomy itp. W tym miejscu można poczuć prawdziwą przyjemność z jazdy. Oprócz tego można tutaj zobaczyć na końcu ul. Śmiałej na placu Słonecznym klon, który jest pomnikiem przyrody. Można też zobaczyć park Żeromskiego, który jest tuż obok.

Rodzaj jazdy:
Cruzing
Push
Freeride
Slalom
Carving  


Z teatru Komedia do Wilsona


Jest chodnik na ulicy Słowackiego o długości około 500 metrów, która zaczyna się z przystanku autobusowego teatr komedia a kończy się na placu Wilsona. Cała ulica jest oświetlona, pod kątem w dół, mało ruchliwa i zrobiona z gładkiej, czerwonej kostki. Trzeba uważać na ulice, które przecinają chodnik. Trasa nadaje się dla wszystkich i do wszystkich rodzajów jazdy.

Rodzaj jazdy:
Cruzing
Downhill
Push
Freeride
Slalom
Carving
 


Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało pisz na kontakt@longboardy.pl lub dzwoń pod 535 008 775.

Zapraszamy również to odwiedzenia naszych sklepów w całej Polsce - pełną ich listę znajdziesz TUTAJ.


pixel