Balanceboard

( ilość produktów: 21 )

Zadbaj o ciało

Równowaga w życiu jest szalenie ważna. Znalezienie odpowiednich proporcji w każdej dziedzinie jest nieodłącznym składnikiem owocnego i skutecznego egzystowania. Nie inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o nasze ciało. Odpowiedni balans strukturalny, wyrobione czucie mięśniowe i propriocepcja pozwolą osiągnąć wysoki poziom fizycznej sprawności, która wymiernie przełoży się na komfort życia. 

Jakkolwiek osiągnięcie równowagi w innych sferach nie jest zadaniem prostym, tak o nasze ciało możemy zadbać poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Tutaj z pomocą przychodzą balance boardy - specjalnie przygotowane narzędzia, które pozwolą wnieść trening na wyższy poziom. Z pozoru prosta konstrukcja (deska + wałek) kryje za sobą cały wachlarz możliwości, które przy odrobinie wyobraźni mogą okazać się nieograniczone.

Balance board idealnie łączy przyjemne z pożytecznym umożliwiając trening poprzez zabawę. Ta kwestia z pewnością ucieszy wszystkich stroniących od katorżniczych i monotonnych treningów. Odrobina męczącej frajdy usatysfakcjonuje nawet najbardziej leniwych. Coś dla siebie znajdą tutaj również sportowcy. Niezależnie od poziomu wytrenowania czy uprawianej dyscypliny balance board oferuje możliwości, które na pewno docenią fanatycy aktywności ruchowej. Trening funkcjonalny, poprawa równowagi, czucie mięśniowe to wszystko można szlifować dzięki balance boardowi. Idealnie sprawdzi się dla amatorów sportów ekstremalnych, stanowiąc substytut deski bądź snowboardu w okresie posezonowym.

Zalety korzystania z balance boardu zdecydowanie zachęcają do jego posiadania. Na rynku można znaleźć kilka modeli desek, które różniąc się z pozoru jedynie detalami mogą oferować inną funkcjonalność.

Modele wyposażone w stopery

Deski kierowane głównie do osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z budowaniem równowagi. Wbudowane hamulce pozwolą na lepszą kontrolę deski i uniemożliwią jej całkowite zsunięcie z wałka.

Modele bez hamulców

Dedykowane bardziej zaawansowanym użytkownikom, bądź tym którzy nie lubią się ograniczać. Brak stoperów oznacza większą wolność i brak skrępowania. Deska pozwoli na zdecydowanie większe wychylenie na wałku, a kwestia wykonywanych ewolucji jest ograniczona tylko wyobraźnią.Kwestią do rozważenia pozostaje również zakup specjalnej maty, dywanu. Posiadanie tego akcesorium umożliwia bezpiecznie i komfortowe użytkowanie balance boarda praktycznie w każdych warunkach, pozwalając na gładkie toczenie wałka chociażby na trawie. Dodatkowo może przydać się wszędzie tam gdzie zależy nam na ochronie podłogi. Dywan zabezpieczy panele, kafle i pozwoli na bezpieczne użytkowanie bez wyrządzania szkód.

pixel