Hulajnogi

( ilość produktów: 22 )

HULAJNOGA

Przestrzeń miejska w ostatnim czasie została mocno zdominowana przez hulajnogi. Dwukołowe pojazdy już na dobre zakorzeniły się w industrialnym krajobrazie i nikogo już ich widok nie dziwi. Na hulajnogach jeżdżą wszyscy niezależnie od wieku i płci. Przyczyn tak wielkiej popularności należy upatrywać w funkcjonalności i łatwości obsługi. Jazda na hulajnodze nie jest specjalnie wymagająca i oczekuje jedynie podstawowej równowagi. Dzięki wyposażeniu w kierownice sterowanie jest bajecznie proste i intuicyjne. Łatwość obsługi i duża uniwersalność czynią z hulajnogi bardzo przyjemny, bezpieczny i komfortowy środek transportu.

W ostatnim czasie bardzo popularnymi stały się wyczynowe wersje hulajnóg. Jest to idealny sprzęt dla osób łaknących adrenaliny i mocniejszych wrażeń. Konstrukcja hulajnogi czyni z niej zdecydowanie bardziej przystępny sprzęt niż chociażby deskorolka. Jako, że sterowanie  w głównej mierze odbywa się za pomocą rąk i mamy nad nią cały czas kontrolę próg wejścia dla osób początkujących jest zdecydowanie niższy. 

Hulajnoga wyczynowa jawi się jako świetny sprzęt dla młodszych oraz mniej zaawansowanych użytkowników. Prostota obsługi wpływa na wysoki współczynnik gratyfikacji. Użytkownik nie musi odznaczać się wielką sprawnością fizyczną aby wykonywać podstawowe triki które sprawią wiele radości i mogą przyczynić się do rozwoju prawdziwej pasji. 

WYBÓR HULAJNOGI

Kupująć hulajnogę należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Preferowany styl jazdy, czy też przeznaczenie sprzętu pozwoli zdefiniować jakiej hulajnogi poszukujemy. 

Jeśli ma ona służyć jako środek transportu, bądź traktowana jako rekreacyjny sposób spędzania czasu idealnym wyborem będą hulajnogi miejskie. Duże koła i przestronny deck oferują komfort niezbędny to bezproblemowego pokonywania betonowej dżungli. Regulowana wysokość kierownicy pozwala na indywidualną personalizację co wymiernie wpływa na funkcjonalność i wygodę użytkowania. 

Miejskie hulajnogi oferują dwa rozwiązania, które pozwolą na dobór idealnego sprzętu do swoich preferencji. Można wydzielić modele oferujące możliwość składania. Dzięki temu hulajnoga staje się bardziej kompaktowa i łatwiejsza w transporcie. Hulajnogi nie posiadające takiego rozwiązania odznaczają się nieco większą solidnością i trwałością połączeń. 

Drugą kategorią hulajnóg, która zdecydowanie nabiera na popularności są modele wyczynowe. W przypadku wyboru tychże, pryncypialną kwestią jest odpowiedni dobór wielkości kierownicy. Na rynku istnieje cała masa różnych konfiguracji szerokości i wysokości, a ich wybór jest kluczowy dla wygodnej i przede wszystkim bezpiecznej jazdy. 

W przypadku wysokości rekomendujemy wybór hulajnogi której kierownica znajduje się na wysokości pasa. Taki dobór pozwoli na bezproblemowe operowanie hulajnogą podczas nauki bądź szlifowania trików. 

Kolejną kwestią jest szerokość, wielkość decku. Producenci hulajnóg, na podstawie tego kryterium dokonali podziału na modele parkowe i streetowe. 

Parkowe wariacje, idealnie nadające się do skateparku posiadają mniejsze, lżejsze platformy dodatkowo ścięte na końcowych krawędziach co pozwala na montaż pegów.

W przypadku hulajnóg streetowych deck jest zdecydowanie większy i szerszy dzięki czemu idealnie sprawdza się do ulicznej jazdy. Takie rozwiązanie pozwala na jazdę opartą na wykonywaniu tricków w oparciu o wszelkiego rodzaju progi i murki.

Serdecznie zapraszamy na naszego bloga, gdzie kwestia wyboru pierwszej hulajnogi została rozebrana na czynniki pierwsze i skrupulatnie opisana.

pixel