Longboard

( ilość produktów: 39 )

Zawładnij miastem

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę desek o wszelakim przeznaczeniu. Niezależnie od preferencji czy stylu jazdy na pewno znajdziesz model w pełni odpowiadający oczekiwaniom.

Jak wybrać pierwszy longboard?

Nieprzerwanie rosnąca popularność ,,długich desek” nie powinna specjalnie dziwić. Stanowią one swoistego rodzaju odpowiedź, na wołania wszystkich sportowych zapaleńców, entuzjastów aktywności ruchowej dla których tankowanie auta, czy posiadanie miesięcznego biletu wydaje się być niestosownym. Longboard w swoim założeniu jawi się jako idealny środek transportu, oferujący swobodę, wolność i nieskończone pokłady uniwersalnej funkcjonalności. Jeśli lubisz wytyczać własne ścieżki w zurbanizowanej przestrzeni, jednocześnie dobrze się bawiąc podczas podróży, longboard jest zdecydowanie dla Ciebie. Frajda, zabawa, fun jakkolwiek nie nazwiemy tego zjawiska jazda na longboardzie maluje uśmiech na twarzy i ubarwia nawet najbardziej szary, miejski krajobraz kolorami wolności i entuzjazmu.

Szeroki wachlarz dostępnych możliwości sprawia, że każdy znajdzie deskę odpowiadającą indywidualnym preferencjom. Można wyróżnić kilka głównych rodzajów desek, które wzajemnie się przenikają i tworzą swoiste hybrydy. Najbardziej popularne typy longboardów:

Cruiser - pozwól sobie na odrobinę komfortu

Typowo miejska deska. Idealny, szybki środek transportu który poradzi sobie z wszelakimi miejskimi wyzwaniami. Komfort i wygoda, tak w skrócie można opisać cruisery.

Shortboard - zachwyć się wszechstronnością.

Dla wszystkich, w których drzemie pierwiastek skateboardowca. Nieprzebrane pokłady uniwersalności i funkcjonalności upakowane w kompaktowej i lekkiej konstrukcji.

Dancer - pobudź kreatywność i uwolnij ekspresję.

Deska stworzona dla fanów tańca i układania zmyślnych choreografii. Duża powierzchnia użytkowa nawołuje aby uwolnić wyobraźnię i puścić wodze fantazji. 

Downhill - ujarzmij prędkość.

Solidne i bardzo wytrzymałe modele, które sprostają dużym przeciążeniom i wysokim wymaganiom. Swoją prawdziwą naturę uwalniają podczas szybkich i agresywnych zjazdów. 

Freeride - pochwała funkcjonalności.

Niesamowicie uniwersalne i funkcjonalne. Dwa mocno zaznaczone kicktaile, możliwie lekka konstrukcja zapewniają tonę użyteczności dla wszystkich miłośników skomplikowanych ewolucji.

Pumping/carving - ujarzmij betonowe fale.

Imitacja surfowania w najlepszym możliwie wydaniu. Pozwalają na jazdę praktycznie bez odpychania się, a wyznaczana przez nie trasa wiedzie od jednego do drugiego krawężnika, dzięki niesamowicie skrętnym trakom. Możliwość praktycznie nieograniczonego wyboru może z początku wydawać się nieco przytłaczająca. Dobranie odpowiedniego longboarda wymaga posiadania podstawowej wiedzy, której opanowanie zdecydowanie pomoże przy zakupie. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem pierwszego longboarda, ten mini-poradnik powinien rozwiać większośc najczęściej pojawiających się wątpliwości.

TOP czy DROP

Podstawową kwestią która ma wymierny wpływ na wrażenia płynące z jazdy jest sposób montażu traków. Wyróżniamy tutaj dwa główne sposoby.

Top - klasyczny montaż traków. Traki przykręcone bezpośrednio do decku, Takie rozwiązanie charakteryzuje się wyższym zawieszeniem, co umożliwia lepszą skrętność. Dla osób początkujących fakt znajdowania się wyżej nad ziemią może powodować uczucie mniejszej stabilności. Taki montaż zwiększa powierzchnię użytkową decku. Najczęściej stosowany w deskach do dancingu i carvingu.

Drop - typowo miejska wariacja. Deski zamontowane w tym systemie posiadają specjalnie otwory, w których osadzone są traki. Taki zabieg pozwala obniżyć zawieszenie, dzięki czemu deska jest bardziej stabilna i komfortowa. Niższa pozycja względem podłoża nie wymaga tak głębokiego schodzenia na nodze postawnej co wymiernie wpływa na komfort użytkowania poprzez zniwelowanie zmęczenia.

Na rynku dostępne są również swoistego rodzaju hybrydy tych rozwiązań. W deskach downhillowych, nastawionych na agresywną jazdę, gdzie dużą rolę odgrywa przyczepność i stabilność, można znaleźć modele z trakami zawieszonymi w topie, a sam deck posiada mocne wygięcie. Jest obniżony w taki sposób aby blat znajdował się poniżej linii traków. Takie rozwiązanie łączy skrętność znaną z desek zamontowanych w topie, z komfortem i stabilnością dropów.

KSZTAŁT I WIELKOŚĆ

Kształt deski oprócz niezaprzeczalnych wartości estetycznych warunkuje odnajdą się w miejskim klimacie, imitując uczucie surfowania. Symetryczne, uniwersalne twiny idealnie sprawdzą się do freeride i freestyle oferując nieskrępowaną funkcjonalność. 

Rozmiar deski należy wybierać zgodnie z jej przeznaczeniem, nie zapominając o indywidualnych preferencjach i parametrach. Użytkownicy o mniejszych gabarytach z powodzeniem odnajdą się na kompaktowych modelach, doceniając ich lekkość i uniwersalność. W przypadku większych osób warto zainteresować się dłuższymi deskami. Więcej miejsca na decku w wymiernym stopniu przełoży się na komfort użytkowania. Rozmiar deski będzie determinowany również przez styl jazdy. Do dancingu idealnie sprawdzą się duże szerokie blaty, natomiast do typowo miejskiego surfowania optymalnym wyborem będą nieco krótsze i lżejsze modele.

pixel