Big stan up slides

Niesłychanie efektowny, ale również bardzo trudny trick. By go wykonać, musisz czuć się na desce bardzo pewnie. Polecamy go longboardzistom z pewnym doświadczeniem, lecz jak sami wiemy czasami łatwiej się nauczyć trudnego tricku, a nad prostym siedzi się czasem godzinami.

Zacznij od ustawienia stóp. Podczas slajdu ułóż je jak do jazdy, z tą tylko różnicą, że pięty będą trochę wystawały poza deck (ile- kwestia wygody).

Podczas jazdy ugnij lekko nogi, i wchodząc w zakręt, postaraj się wypchnąć deskę spod siebie (głównie tylnią nogą) tak, aby deska zaczęła jechać bokiem do toru jazdy.

Pozycja jest kluczowa. Staraj się, aby Twoje nogi były lekko odchylone do tyłu, a tułów tak balansował do przodu, by nie spaść z deski. Nie próbuj kontrolować slajdów ułożeniem stóp, gdyż wtedy najprawdopodobniej przednie kółka wbiją się w asfalt, a trick zakończy się glebą.

Uważaj na ustawienie ramion. Powinny one być skierowane prostopadle do deski. Pozwoli Ci to w szybki i łatwy sposób wyjść ze slajdu i powrócić do zjazdu.
Podczas wychodzenia z tricku przysiądź lekko na nogach odpuszczając najpierw tylnią nogę, a zobaczysz, że wtedy cała deska obróci się do pierwotnej pozycji.

Do tego tricku obowiązkowo zaopatrz się w kask i ochraniacze.

 

Pamiętaj: Zawsze jeździj w kasku i ochraniaczach.

Rider: Kyle Chin 

pixel