Kaski/Ochraniacze

( ilość produktów: 22 )

OCHRANIACZE - KWESTIA BEZPIECZEŃSTWA

Jazdę na desce, longboardzie czy hulajnodze można zaliczyć do aktywności wysoce kontuzjogennych. Niezależnie od poziomu zaawansowania wykonywanie trików czy też jazda z większą prędkością, przemieszczanie się w zatłoczonym mieście niosą ze sobą ryzyko wypadków. Niewątpliwie najlepszym środkiem bezpieczeństwa jest zdrowy rozsądek oraz odpowiednia ocena własnych możliwości. Nie jest jednak tajemnicą, że aby dokonać progresu często należy przekraczać swoje bariery. W takim wypadku upadki czy potknięcia są nieuniknione dlatego przed ich konsekwencjami warto się ochronić.

Taką niezbędną prewencję zapewnią ochraniacze i kask. Swoistego rodzaju zbroja chroniąca najbardziej newralgiczne części ciała zwiększy pewność siebie, która jest kluczowa podczas jazdy. Świadomość posiadania ochrony pozwoli uwolnić prawdziwy potencjał bez obaw o ryzyko kontuzji.

Ochraniacze W zależności od wykonywanej aktywności zestawy ochraniaczy mogą się nieco różnić. Bywalcy skateparków na pewno docenią kompleksową ochronę jako zapewniają zestawy na łokcie, kolana i nadgarstki. Są to strefy najczęściej narażone na urazy, a ich ochrona jest kluczowa. Producenci oferują możliwie minimalistyczne rozwiązania które gwarantują konieczny komfort i chroniąc nie krępują ruchów.Miłośnicy pokonywania górek i agresywnych zjazdów na pewno docenią typowo longboardowe rozwiązania. Ochraniacze o dużej powierzchni poradzą sobie w starciu z asfaltem i zabezpieczą przed bolesnymi upadkami. Przy ekstremalnej jeździe i osiąganiu wysokich prędkości warto zainteresować się ,,żółwiami” których zadaniem jest zaopiekowanie się kręgosłupem oraz kością ogonową.

Kask - Ochrona głowy jest pryncypalna i nie podlega dyskusji. Niezależnie od rodzaju aktywności kask powinien stanowić nieodłączną część zestawu. Urazy głowy niosą ze sobą wysokie ryzyko dlatego tej kwestii nie można bagatelizować. Producenci kasków robią wszystko, aby kaski były możliwie lekkie, a ich noszenie komfortowe. Kluczowym jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Na rynku dostępne są modele posiadające wygodną regulację, co pozwala na odpowiednie dopasowanie. Warto zainteresować się modelami z bardziej zaznaczoną częścią potyliczną. Takie rozwiązanie, zwiększa chronioną powierzchnię i minimalizuje wystąpienie urazu.Przy zakupie tak ważnej rzeczy jak kask i ochraniacze należy zwrócić uwagę na jakość produktów. Bardzo ważnym jest aby posiadały one odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich skuteczność.

pixel