Bone flip

Niezwykle efektowny trick. Bardzo dobry, aby popisać się przed znajomymi, ale również dający mnóstwo satysfakcji riderowi. Nie należy do najprostszych, ale wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, a na pewno go opanujesz.

Bardzo ważna jest pozycja na desce. Ustaw nogi w tak sposób, aby tylnia była na samym końcu deski, a przednia mniej więcej w połowie (zależy od długości deski) i żeby tylko pół stopy było na desce, a palce wystawały poza krawędź.

W momencie wykonywania tricku zejdź z deski przednią stopą do przodu i mocno nadepnij na nią tylnią nogą. Sprawi to, że deska wyskoczy do pionu. W tym momencie złap deskę, obróć ją i kiedy będzie spadała na ziemię, wskocz z powrotem na nią.

Bardzo ważny jest sposób, w jaki łapiemy deskę. Zwróćcie uwagę, że ręka powinna złapać dalszą krawędź. Trzeba ją lekko wykręcić, aby się do niej dostać.

Spróbujcie potrenować ten trick stojąc w miejscu. To pomoże Wam opanować poszczególne etapy tricku. Zobaczycie, że jak tylko uda Wam się opanować Bone flip’a będziecie go kręcić przy każdej okazji.

 

Pamiętaj: Zawsze jeździj w kasku i ochraniaczach.

 

pixel